KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431008
*
nr 1343 1008
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Västerbron, Signerad. Olja på pannå, 60x120 cm
Kondition: färgbortfall
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 20:11:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/8 22:21:23
1
2.600 kr
24/8 12:11:12
2
Vinnande bud
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västerbron
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
*
Hans-Erik Eriksson
Kondition: färgbortfall
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
Läs mer om Stockholm
Läs mer om Hans-Erik Eriksson
nr 1343 1008
Hans-Erik Eriksson
(1921-1997), Sverige
Oljemålning, Västerbron, Signerad. Olja på pannå, 60x120 cm
Kondition: färgbortfall
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 2.800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/8 22:21:23 | 1 | 2.600 kr |
| 24/8 12:11:12 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
24 aug
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
Hans-Erik Eriksson
Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Hans-Erik Eriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hans-erik eriksson olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm stockholmiana stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige västerbron
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8153 Oljemålning
Ann-Christine Jensman, Signerad, torgscen. Olja på..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:33
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42



