KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13431008

nr 1343 1008

Hans-Erik Eriksson

(1921-1997), Sverige

Oljemålning, Västerbron, Signerad. Olja på pannå, 60x120 cm

Kondition: färgbortfall

Hans-Erik Eriksson, född 1921 i Stockholm, död 1997, svensk målare.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.800 kr

måndag 24 augusti 2020
kl 20:11:21

23/8 22:21:23 1      2.600 kr
24/8 12:11:12 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholm

Läs mer om Stockholm

Hans-Erik Eriksson

Läs mer om Hans-Erik Eriksson